Deweloper Protokołów 5G (Remote)

20000-25000 PLN miesięcznie (Umowa o pracę)

Master Care

Dla jednego z naszych Klientów - firmy z blisko 20 letnim doświadczeniem w branży TELCO - specjalizującej się w systemach telekomunikacyjnych opartych o transmisję mikrofalową poszukujemy kandydata na stanowisko: Deweloper Protokołów 5G.

Zakres obowiązków:

  • Implementacja protokołu fronthaul 5G nFAPI w nowatorskim urządzeniu Open RAN Small Cell RU,
  • Modyfikacja wdrożenia protokołów 4G / 5G RAN (np. PHY/MAC/RLC/PDCP/SDAP/RRC/S1AP/NGAP/X2AP/XNAP – w zależności od doświadczenia),
  • Współpraca z inżynierami protokołu 4G / 5G RAN,
  • Kontrybucja w wybranych projektach Open Source,
  • Rozwijanie testów jednostkowych i testów komponentów systemu,
  • Przygotowanie i utrzymywanie dokumentacji technicznej.
Wymagania:
  • Doświadczenie w zakresie rozwijania protokołów sieciowych ogółem: minimum 7 lat,
  • Doświadczenie w zakresie rozwijania oprogramowania stacji bazowych 4G/5G: minimum 3-4 lata,
  • Angielski na poziomie min. B2, codzienna komunikacja z dostawcami rozwiązań i producentami komponentów HW.

Kogo poszukujemy?

Technologie, protokoły i narzędzia:

Must-have:

  • Ethernet/IP,
  • TCP/UDP/SCTP,
  • REST API,
  • L2/L3 LTE/5G BS protocol stack,
  • Praktyczna umiejętność rozwijania oprogramowania dla OS Linux,
  • Znajomość języka C/C++ na poziomie zaawansowanym: co najmniej 5 lat doświadczenia,
  • Umiejętność pisania skryptów w Bash,
  • Znajomość architektury procesorów X86 i/lub ARM.

Nice-to-have:

  • Znajomość protokołów 5G: nFAPI i/lub 4G/5G FAPI,
  • Znajomość protokołów fronthaul O-RAN, eCPRI,
  • Znajomość języka programowania TTCN-3 (testowanie protokołów telco),
  • Znajomość języków Assembler, Rust, Python,
  • Znajomość narzędzi do konteneryzacji np. Docker lub Kubernetes K8S,
  • Znajomość narzędzia do automatycznego zarządzania procesem kompilacji np. CMake,
  • Znajomość rozwiązania (DPDK) Data Plane Development Kit w systemach Linux,
  • Znajomość narzędzia Valgrind, ScanBuild oraz Cppcheck.

Oferta:

  • Stabilna długoterminowa umowa bezpośrednio u klienta w pełnym wymiarze czasu pracy w oparciu o UoP,
  • Praca zdalna (pierwsze 3 miesiące hybrydowa z biura w Markach),
  • Benefity: Prywatna opieka medyczna, Multisport, brak dress code’u, szkolenia 5G,
  • Elastyczny czas pracy,
  • Sprawny proces rekrutacji.

Języki:
  • Polski
  • Angielski

  • 20000-25000 PLN miesięcznie (Umowa o pracę)
  • Umowa o pracę - Elastyczne godziny pracy (100%)
  • Praca zdalna: Możliwa w całości
  • Budżet szkoleniowy, Szkolenia wewnętrzne
  • Pakiet medyczny, Ubezpieczenie, Pakiet sportowy

Gdzie będziesz pracował?

Centrum, Marki lub zdalnie

Jesteśmy firmą rekrutacyjną z ponad 12 letnim doświadczeniem na rynku. Specjalizujemy się w rekrutacji i outsourcingu (body leasingu) pojedynczych pracowników IT oraz całych zespołów specjalistów. Nasi kontraktorzy pracują w lokalnych i międzynarodowych projektach dla dostawców usług informatycznych, telekomunikacyjnych, logistycznych, sektora finansowego oraz farmaceutycznego.