Solution Architect (Remote)

Upvanta

Czym będziesz się zajmować?

Główne zadania:
  • Przygotowanie architektury rozwiązania dla projektów informatycznych na poziomie architektury oprogramowania.
W szczególności:
  • Określenie aplikacji, które będą tworzone/modyfikowane w ramach projektu w celu spełnienia wymagań biznesowych.
  • Wskazanie przepływów danych pomiędzy aplikacjami.
  • Udokumentowanie zmian w postaci diagramów inżynierii oprogramowania (UML Component Diagram) i diagramów sekwencji (UML Sequence Diagram).
  • Definiowanie wymagań do infrastruktury informatycznej wynikających ze zmian realizowanych poprzez projekty.
  • Wybór technologii, w których będą realizowane nowe aplikacje zgodnie z obowiązującymi standardami.
  • Uczestnictwo w odbiorach analiz biznesowych wraz z oceną wykonalności wymagań.
  • Koordynacja prac projektantów systemów informatycznych.
  • Wykonywanie odbiorów dokumentacji projektowej (analizy systemowe, projekty aplikacji) pod kątem zgodności z architekturą rozwiązania.
  • Uczestnictwo w procesie wyboru dostawcy oprogramowania (przygotowania RFP, odbioru ofert, wyboru dostawcy).
  • Współpraca z dostawcami w zakresie architektury rozwiązania i projektu integracyjnego.

Kogo poszukujemy?

Wymagania:
  • Doświadczenie w pracy na stanowisku architekta rozwiązań – minimum 2 lata.
  • Pełna samodzielność i odpowiedzialność za powierzone zadania.
  • Praktyczna znajomość UML i BPMN2.
  • Znajomość narzędzi CASE (w szczególności Sparx Enterprise Architect).
  • Znajomość zagadnień związanych z architekturą zorientowaną na usługi (SOA), mikroserwisów, mikrofrontendów i technologii integracyjnych.
  • Znajomość zwinnych metodyk wytwarzania oprogramowania.
  • Umiejętność analitycznego myślenia jak również dostrzegania szerszej perspektywy.
  • Umiejętności interpersonalne i negocjacyjne.
  • Znajomość j. angielskiego (w mowie i piśmie).
Doświadczenie zawodowe w rozwiązaniach opartych na poniższych technologiach (wymagana znajomość przynajmniej dwóch z nich):
  • Platforma kontenerową K8S
  • Bazy danych Oracle
  • Java/SOAP/REST
  • Angular
  • MongoDB
  • Kafka
  • Camunda

Dodatkowymi atutami będą:

  • Znajomość zagadnień biznesowych z dziedziny bankowości.
  • Znajomość zagadnień architektury danych.
  • Znajomość konstrukcji architektury systemowej i technicznej banków oraz innych instytucji finansowych.
  • Certyfikaty z obszaru standardu TOGAF® 9.

Języki:
  • Polski
  • Angielski

  • 28000-30000 PLN miesięcznie (B2B)
  • B2B - Elastyczne godziny pracy (100%)
  • Praca zdalna: W całości

Gdzie będziesz pracował?

Zdalnie

Upvanta specjalizuje się w rekrutacji IT dla największych banków w Polsce.