Senior Golang Developer (Remote)

P&P Solutions Sp. z o.o.

Our client in the technology solutions industry is looking for a Senior Golang Developer. Join our team and grow in interesting project!

  • Work mode: 100% remote
  • Rate:140-170 PLN/h
  • Start of project: ASAP
Obowiązki:
  • Writing scalable, robust, and efficient code in Golang
  • Designing and implementing new features and functionalities
  • Collaborating with cross-functional teams to define, design, and ship new features
  • Maintaining and improving the performance of existing software
  • Troubleshooting, debugging, and upgrading existing systems
  • Ensuring the best possible performance, quality, and responsiveness of applications
Oferujemy:
  • Transfer in a convenient form (no split payment)
  • Work in an international environment
  • Short invoice payment period of 14 days
  • Comprehensive package of private medical care services
  • Access to the MyBenefit cafeteria platform (allowing you to order Multisport cards, and prepaid cards to Ikea, Zalando, Notino, and many others)

Kogo poszukujemy?

Wymagania
  • A minimum of 6 years of development experience
  • At least 3 years of hands-on experience with Golang
  • Knowledge and experience working with React.js will be a big plus
  • High level of commitment, proactivity
  • Willingness to start work quickly

Języki:
  • Polski
  • Angielski

  • 140-170 PLN godzinowo (B2B)
  • B2B - Stałe godziny pracy (100%)
  • Praca zdalna: W całości
  • Pakiet medyczny, Pakiet sportowy

Gdzie będziesz pracował?

Zdalnie

Kim jesteśmy? Jesteśmy zespołem dynamicznych, doświadczonych Konsultantów i Ekspertów, działających na polskim i europejskim rynku B2B od niemal 20 lat. W wyniku dotychczasowej, długotrwałej współpracy naszej kadry oraz wspólnie zrealizowanych przedsięwzięć, powstał pomysł na wspólną realizację nowych rozwiązań ukierunkowanych na innowacyjne technologie wspierające procesy biznesowe klientów, w unikalny, niespotykany na rynku sposób.