Python Developer (Remote)

Square One Resources

Poszukujemy Senior Python Developera, który dołączy do naszego zespołu. Będziesz zaangażowany w projektowanie i wdrażanie skalowalnych, wydajnych i łatwych w utrzymaniu rozwiązań programistycznych przy użyciu technologii Python, GraphQL, Knowledge Graph (RDF) i OpenSearch. Silne umiejętności komunikacyjne są niezbędne, ponieważ będziesz skutecznie komunikować złożone koncepcje techniczne zarówno interesariuszom technicznym, jak i nietechnicznym.

Zakres obowiązków obejmuje:
  • Wkład w projektowanie i wdrażanie skalowalnych, wydajnych i łatwych w utrzymaniu rozwiązań programistycznych przy użyciu Python, GraphQL, technologii Knowledge Graph (RDF) i OpenSearch.
  • Współpraca z menedżerami produktu, projektantami i innymi zespołami w celu zapewnienia pomyślnej realizacji projektu.
  • Skuteczne komunikowanie złożonych koncepcji technicznych zarówno interesariuszom technicznym, jak i nietechnicznym.
  • Zapewnienie, że wymagania są dobrze udokumentowane i zrozumiałe dla zespołu programistów. Przygotowywanie i przeglądanie dokumentacji związanej z projektowaniem oprogramowania, architekturą i funkcjonalnością.

  • Tytuł licencjata lub magistra informatyki lub pokrewnej dziedziny.
  • Co najmniej 5 lat praktycznego doświadczenia w tworzeniu oprogramowania
  • Znajomość języka Python i powiązanych frameworków (Flask itp.)
  • Dobra znajomość SQL
  • Doskonałe umiejętności rozwiązywania problemów i proaktywne podejście do wyzwań technicznych.
  • Umiejętność efektywnej współpracy z zespołami wielofunkcyjnymi.
Preferowane umiejętności (niewymagane, ale mile widziane):
  • Znajomość platform przetwarzania w chmurze, takich jak AWS, GCP lub Azure
  • Zrozumienie GraphQL i jego korzyści dla wydajnego pobierania danych
  • Znajomość technologii Knowledge Graph (RDF)
  • Doświadczenie w korzystaniu z OpenSearch do implementacji możliwości wyszukiwania pełnotekstowego
  • Doświadczenie w tworzeniu i utrzymywaniu DAG Apache Airflow
  • Znajomość tematyki sztucznej inteligencji (AI) i doświadczenie w pracy z LLM
  • Wkład w projekty open-source lub osobiste projekty kodowania

Języki:

  • Polski

  • Angielski

  • 150-180 PLN godzinowo (B2B)
  • B2B - Elastyczne godziny pracy (100%)
  • Praca zdalna: W całości

Gdzie będziesz pracował?

Zdalnie

W Square One Poland dążymy tam, gdzie nie dotarła jeszcze żadna agencja rekrutacyjna – prosto na orbitę transparentności i działania w duchu win-win. Jesteśmy towarzyszem, opiekunem, wsparciem – na każdej drodze rekrutacyjnej podróży. Specjalistom IT dajemy nieskrępowaną możliwość rozwoju – przy inspirujących projektach, z nowoczesnymi technologiami. Ważna jest dla nas kultura uczciwości i rzetelnego informowania o możliwościach rozwoju kariery. Jesteśmy wyspecjalizowanym zespołem działającym na skalę międzynarodową, a do codziennej pracy wplatamy kreatywność, zwinność, elastyczność. Mimo wieloletniego doświadczenia, mamy startup’owe DNA i to stanowi naszą przewagę.