zNetwork Specialist - zOS Support (Remote)

ITFS Sp. z o.o.

Czym będziesz się zajmować?

Charakterystyka oferty:
  • Miejsce pracy: 100% zdalnie
  • Start: ASAP (max 30 dni wypowiedzenia)
  • Współpraca: B2B z ITFS – pełny etat, współpraca długofalowa
  • Stawka: 120 - 140 zł netto/h + VAT
Zadania:
  • Programowanie systemów sieciowych IT mainframe oraz ogólne wsparcie produktowe, w tym konfiguracja interfejsów do innych podsystemów
  • Planowanie, koordynacja, instalacja, konfiguracja, testowanie, administrowanie, konserwacja, aktualizacje, wdrażanie, śledzenie zmian i/lub udzielanie poprawek konserwacyjnych dla oprogramowania związane z sieciami mainframe
  • Diagnozowanie, rozwiązywanie i dokumentowanie problemów związanych z sieciami mainframe
  • Efektywna komunikacja z dostawcami oprogramowania, wpółpracownikami, klientami i kierownictwem
  • Utrzymywanie bieżącego oprogramowania i produktów poprzez zapewnienie dostępności i wydajności systemu zgodnie z umowami serwisowymi
  • Monitorowanie i raportowanie wydajności, niezawodności i spójności systemu/produktu
  • Priorytetyzowanie zadań/problemów zespołu
  • Pozostawanie na bieżąco z najnowszymi trendami branżowymi, produktami, usługami oraz odpowiednimi istniejącymi i nowymi technologiami
  • Szkolenie pracówników i klientów w zakresie nowych aktualizacji i produktów
  • Pomoc klientom w diagnozowaniu problemów i ich rozwiązywaniu

Kogo poszukujemy?

Wymagania:
  • 5 lat doświadczenia w środowisku Administracji Sieciowej
  • Znajomość języka angielskiego – min. poziom C1
  • Znajomość protokołu serwera komunikacyjnego z/OS (VTAM) (Virtual Telecommunications Access Method), EE (Enterprise Extender), MPLS (Multiprotocol Label Switching)
  • Doświadczenie praktyczne z przełącznikami i routerami (Cisco itp.)
  • Znajomość protokołów: OSPF (Open Shortest Path First), SDLC, SSH, SSL (Secure Sockets Layer) / TLS (Transport Layer Security), AT-TLS, Ethernet i APPC
  • Doświadczenie w monitorowaniu i dostrojaniu sieci: jedno lub oba z narzędzi Omegamon dla sieci mainframe oraz NetSpy
  • Znajomość protokołów transferu plików: Na przykład FTP (File Transfer Protocol) / SFTP / FTPS oraz Solve:FTS, CD
  • Doświadczenie z usługami systemowymi Unix z/OS / OMVS
  • Znajomość APPC (MVS) i ASCH (Advanced System Communications Handler)
  • Znajomość urządzeń 3270 oraz emulatorów
  • Technologie kanałowe: CTC (Channel-to-Chann), MPC, Escon, Ficon itp.
  • Zdolność do śledzenia i tworzenia zrzutów (produkcja i analiza)
  • Umiejętność udzielania wsparcia i prowadzenia szkoleń dla członków zespołu
  • Umiejętność programowania w Rexx

Języki:

  • Polski

  • Angielski

  • 120-140 PLN godzinowo (B2B)
  • B2B - Stałe godziny pracy (100%)
  • Praca zdalna: W całości
  • Pakiet medyczny, Pakiet sportowy

Gdzie będziesz pracował?

Zdalnie

ITFS jest firmą consultingową z Trójmiasta, posiadającą także oddział w Warszawie. Zajmujemy się przede wszystkim rekrutacją specjalistów IT i tworzeniem projektowych Software House dla naszych Klientów z Polski oraz Europy Zachodniej.